Відповідальності посадових осіб державних органів буде посиленно!

  • 22.11.2014

1-baki-ljustracija_031014rРада підприємців при Кабінеті Міністрів України винесла на громадське обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб державних органів».

Зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за дискримінацію підприємців органами влади i управління, встановлення відповідальності за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру, а також за порушення посадовими особами законодавства про державну регуляторну політику та законодавства в сфері підприємницької діяльності), Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (щодо можливості притягнення до відповідальності за порушення порядку регуляторної діяльності керівників відповідних органів). 

Звертаю Вашу увагу на такі статті законопроекту:

«Стаття 16614. Порушення законодавства про державну регуляторну політику

Підготовка проектів регуляторних актів, відповідних аналізів регуляторного впливу та прийняття регуляторних актів з порушенням порядку, передбаченого Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення порядку проведення відстеження результативності та регулярного перегляду регуляторних актів, передбаченого Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 16615. Порушення посадовими особами законодавства у сфері підприємницької діяльності

Порушення керівниками державних органів, колегіальних органів та посадовими особами законодавства, яке регулює підприємницьку діяльність, тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою заборону за рішенням суду займати протягом трьох років посади в державних органах.»;

 Нагадую місцевим органам самоврядування про неминучу відповидальність за незаконні дії. Не тільки адміністративну та політичну, а головне — соціальну.

 
Директор Інституту проектування та будівельних експертиз Тютюнник Сергій.
Будем благодарны, если Вы поделитесь этой статьёй в социальных сетях.